Правила спокійної мами

І у спокійні часи частенько втрачали терпіння, коли малеча перевершує себе у пустощах, або ніяк не виконає вимогу влягтися в ліжечко чи доїсти суп. Батьківські терпіння і стійкість повсякчас випробовувалися швидкими на вигадки та часто необачними донями та синочками. І важко не втратити самовладання в таких ситуаціях.

На жаль, на сьогодні ми маємо ще й зовнішні обставини, які нищать наші ресурси і витягують життєву енергію.

То як знайти у собі сили залишатися врівноваженим, коли баланс між «віддам за тебе життя» та «дайте мені спокій» безнадійно порушений?

Тут справа не у дітях, а у самих батьках. У їх можливості керувати своїми емоціями, зважаючи і на зовнішні обставини, і на власні можливості.

Насамперед, наш емоційний стан і благополуччя залежать від виснаженості організму. Тому – відпочивайте. За будь-якої можливості потрібно дозволяти собі час на відпочинок.  Від уміння турбуватися про себе залежить уміння турбуватися про інших. А ще – таким чином Ви вчите свою дитину турбуватися про ВАС!

Отже – ВІДПОЧИВАЙТЕ!

Вчіться відволікатися, відпускати турботи і пити гарячий чай чи каву, а не вистиглу і холодну. Хай почуття провини за кілька хвилин насолоди і втрати контролю над усім і всіма не докучає Вам, адже найголовніше – це життя та здоров’я наше і наших найрідніших людей. Все інше можна виправити. Дозволяйте собі не хвилюватися через дрібниці.

Отже – ВІДПУСКАЙТЕ все (і допийте каву, нарешті)

Часто через щоденні обставини мамине терпіння вривається, голос підвищується, інтонації отримують сильно негативні нотки, мама не втрималася і сказала дитині зайве. В цьому випадку навчіться просити вибачення у дитини. Якщо Ви зумієте вибачитися, то й зумієте стриматися наступного разу. А ще – дитина зрозуміє, що Ви умієте визнавати власні помилки, і також буде вчитися цього у Вас.

Отже – ВИБАЧАЙТЕСЯ!

І ще: щоб дитина Вас почула – не обов’язково підвищувати голос. Можна сказати пошепки, на вушко… Часто такий спосіб щось донести до дитини набагато дієвіший за грізні слова.

 

 

Тест для мами: наскільки близькі у Вас стосунки з дитиною

 

Тест допомагає перевірити «прив’язаність». Тип прив'язаності залежить від стосунків з матір'ю, тобто визначається чутливістю матері до потреб дитини, її ніжністю та турботою.

 

Підходить для дітей 1-5 років.

 

Як робити:

Прочитайте питання і дайте відповідь на них Так або Ні.

Орієнтуйтеся тільки на Ваші відчуття і оцінку поведінки дитини. Будь-яка відповідь буде правильною.

1. Поведінка дитини сильно погіршилася останнім часом. Є відчуття, що настав якийсь регрес (погіршення / криза) у відносинах?

2. Все частіше ви помічаєте, що дитина вас не слухається?

3. Ви зрідка дивитеся в очі один одному (можливо, Ви навіть не можете згадати, коли востаннє був подібний момент)?

4. Саме дитина виступає ініціатором, щоб про неї подбали: погладили, поцілували, обняли?

5. Дитина постійно крутиться під ногами і ходить за вами хвостиком?

6. З'явилися або почастішали випадки агресивної поведінки по відношенню до вас з боку дитини?

7. Дитина почала проявляти командирські замашки, роздає вказівки, наказує виконати Вам ті чи інші дії? ?

8. Вам все частіше доводиться підвищувати голос на дитину?

9. Дитина часто вдає, що не чує вас?

10. Після розлуки дитина продовжує займатися своїми справами і не біжить вас зустрічати? (Так - не біжить, ні - кидає справи і біжить.)

11. Дитина погано спить, важко вкладається спати?

12. Дитина не хоче проводити з вами час?

Підрахуйте кількість відповідей Так на питання тесту.

 

Результати тесту:

 

Якщо ви відповіли ТАК

Від 8 до 12 так - ваша прив’язаність і контакт стають слабкішими. На цьому тлі поведінка дитини може змінюватися, їй не вистачає Вас і якісного спілкування з Вами.

Ви пробуєте карати, погрожувати, лаяти, при цьому відчуженість зростає.

Дитина, яка втратила зв'язок з батьками, буде прагнути його відновити шляхом поганої поведінки.

Від 4 до 7 так - у вас хороша прив’язаність, при цьому з'являється деяке відчуження.

Можливо, що Вам не вистачає інформації про особливості вікового розвитку або Ви не розумієте, як знайти баланс між свободою і владою

 Дитині від 1 до 5 років потрібні захист і надійність від дорослого і чіткі межі, щоб засвоїти правила поведінки в суспільстві, не піддаючи приниженням честь і гідність.

Від 0 до 3 «так» - у вас відмінний зв'язок. Ви знайшли баланс між потребами дитини і Вашими потребами. Розумієте один одного з півслова.

Саме прив’язаність дає дитині відчуття захисту. І тоді вона може розвиватися, чуйно реагуючи на норми і правила.

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кольорова психологія