Дитина частіше несвідомо, а іноді і свідомо використовує колір, щоб виразити свій стан:

Червоний колір - використовують активні, непосидючі діти. Вони жваві, неслухняні, невгамовні.

Помаранчевий колір діти - веселуни. Вони пустують, кричать, веселяться без особливих на те причин.

Жовтий колір використовують діти з добре розвиненою фантазією. Це діти-мрійники. Вони легко вигадують собі захоплюючі розваги, навіть граючись наодинці.

Зелений колір використовують діти, яким бракує материнської турботи. Такі діти спокійні.

Блакитний колір використовують спокійні діти. Вони тихі, скромні, урівноважені.

Синій колір вибирають спокійні, урівноважені діти. Вони усе роблять не кваплячись і детально.

Фіолетовий колір вибирають "загадкові діти". Вони чуйні, ніжні, ранимі і дуже емоційні.

Чорний колір вибирають діти, що піддалися стресу. Однак, чорний колір діти часто використовують для підкреслення, виділення деталей, тому обов’язково потрібна наступна діагностика.

 

У виборі одягу треба бути обережними, не вибирайте занадто яскраві наряди, оскільки вони негативно впливатимуть не лише на вашу дитину, але і на тих дітей хто буде поряд з нею. Краще всього використати однотонні і спокійні кольори, тільки тоді можна з упевненістю сказати, що у дитини не виникне різке почуття паніки або тривоги. Правильно підібраний одяг, допоможе моделювати емоційний стан дитини, надати їй почуття захищеності, впевненості або розвинути творчі здібності. Придивіться до колірних переваг своєї дитини і дізнайтеся про неї трохи більше… 

Вибір дитиною кольору для малюнку може свідчити про: синій – потреба в задоволенні, спокої, у позитивній прихильності; зелений – потреба у самоствердженні; червоний – потреба активно діяти та досягати успіху; жовтий – потреба у перспективі, надіях на краще, мріях; коричневий – переважання почуттів над практичністю; сірий – бажання сховатися; чорний – негатив, песимізм.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кольорова психологія